Elke maandag test BRUZZKet of jullie het Brusselse nieuws goed hebben gevolgd. Na de quiz kan je dit artikel lezen om meer uitleg te krijgen over de quizvragen. 🤓
1. Hoe heet de jongere broer van Marco Kana die een contract heeft getekend bij RSCA?

De jongere broer van Marco Kana die zijn eerste profcontract bij RSCA heeft ondertekend, is Joël Kana.
Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League en tekende een contract tot 2028.
2. Wat voor website heeft het Koninklijk Paleis recent gelanceerd?

Speciaal voor de 65ste verjaardag van koning Filip heeft het Koninklijk Paleis een website aangemaakt. Op die website kan iedereen een vraag stellen aan de koning.
Koning Filip zal dan enkele vragen uitkiezen en die beantwoorden in een videoboodschap in mei.
Iedereen die altijd al eens een vraag heeft willen stellen aan de koning, kan dat doen tot en met 23 april. Dat kan via de website www.vraaghetaandekoning.be.
3. Wat is de maximumsnelheid die een elektrische step mag hebben?

De politie in Brussel controleert steeds vaker op elektrische steps die te snel rijden. Zo mogen steps eigenlijk maar 25 kilometer per uur rijden, maar kunnen sommige tot 85 kilometer per uur gaan.
Dat is gevaarlijk en steeds meer mensen klagen erover. Daarom voerde de politie extra controles uit en nam ze vorige week vijf te snelle steps in beslag.
De bestuurders kunnen een boete krijgen en een rechter beslist later of de steps vernietigd worden.
4. Hoeveel mensen zijn dak- of thuisloos in Brussel?

In Brussel leven bijna 10.000 mensen zonder een vaste of veilige plek om te wonen.
Dat blijkt uit een rapport van Bruss’Help, een organisatie van het Brussels Gewest.
Dat zijn 24,5 procent meer mensen dan bij de vorige telling, twee jaar geleden.
5. Hoe oud zijn Suske en Wiske dit jaar geworden?

De stripverhalen van Suske en Wiske bestaan 80 jaar! En dat vieren ze met een nieuw stripalbum.
Het nieuw album ‘Het Ware Witje’ gaat over niemand minder dan de Brusselse Sneeuwwitje. Want wist jij dat het sprookje van Sneeuwwitje gebaseerd is op het leven van een vrouw die echt bestaan heeft?
Ze heette Margaretha von Waldeck en ze ligt begraven onder de Beurs in Brussel.