KLIK

KetCity #10: Waarom staat Schaarbeek zo bekend om zijn krieken?

Bekijk ook de afspeellijst: Filmpjes

De Kriekelaar, de Kerselarenlaan en de Morellenboom Square. Overal in Schaarbeek vind je verwijzingen naar deze kleine vrucht. Maar waarom is dat zo? En waarom staat Schaarbeek bekend om zijn krieken? Astrid zoekt het samen met de leerlingen van basisschool Paviljoen uit in deze nieuwe KetCity.

krieken_0.jpg
© Bûûmplanters
| De Schaarbeekse krieken zijn klein en smaken zoet.

Vroeger stond Schaarbeek vol met kriekenbomen. Elke ochtend oogstten boeren hun krieken en verkochten ze deze op de Brusselse markt.Daar kochten brouwers de krieken om er in hun brouwerij kriekbier van te maken.

Maar door de snelle verstedelijking verdwenen meer en meer kriekenbomen. Boeren kozen ook meer voor andere, grotere soorten krieken.

De Schaarbeekse kriek vandaag

Toch zijn er momenteel veel kriekenbomen te vinden in Schaarbeek. Dat komt omdat verschillende Brusselse organisaties, zoals Brasserie de la Mule, proberen om de krieken terug te brengen. Met het project 'de Kriekenboomsage' delen ze in heel de gemeente kriekenbomen uit.

Die krieken die daaraan groeien, kunnen naar Brouwerij de la Mule gebracht worden om er kriekbier van te maken.