KLIK

KetCity #11: Sneeuwwitje in Brussel

Bekijk ook de afspeellijst: Filmpjes

We kennen allemaal het verhaal van Sneeuwwitje. Een prinses met een huid als sneeuw met een jaloerse stiefmoeder die haar vergiftigt met een appel. Maar wat heeft dit sprookje met Brussel te maken? Emilia gaat samen met de leerlingen van de Groene School in Anderlecht op zoek naar een antwoord.

Wie is het Sneeuwwitje van Brussel?

Margaretha von Waldeck, een Duitse gravin uit de 16de eeuw, die vijf jaar in Brussel woonde.

Gelijkenissen met Sneeuwwitje

Het verhaal van Margaretha von Waldeck heeft veel gelijkenissen met dat van Sneeuwwitje.

Margaretha stond bekend om haar schoonheid. Toen haar moeder stierf, kreeg ze een strenge stiefmoeder. Ze hadden een slechte relatie.

Margaretha werd net als in het sprookje Sneeuwwitje vergiftigd. 

  • Werd ze net zoals Sneeuwwitje wakker gekust door een prins?

In tegenstelling tot dat van Sneeuwwitje eindigt het leven van de gravin tragischer. Margaretha von Waldeck werd niet wakker gekust door een prins. Ze werd waarschijnlijk begraven onder de Beurs van Brussel.

De gebroeders Grimm, de schrijvers van het sprookje, hebben zich dus waarschijnlijk laten inspireren door het verhaal van de gravin Margaretha von Waldeck. Waarschijnlijk, want zeker zullen we dit nooit weten.

Maar het idee dat ze in Brussel onder de Beurs begraven ligt, geeft de stad een extra vleugje mysterie en romantiek.

Het ware Witje

In de bekende stripboekenreeks Suske en Wiske is pas een nieuwe strip uitgebracht met de naam 'Het ware Witje'.

Daarin bezoekt tante Sidonia de Beurs en ontdekt ze de link met het echte Sneeuwwitje. Het verhaal zit vol mysterie en de geschiedenis van het echte Sneeuwwitje. 

Lees meer over